  • R12P23.3S/R8
R12P23.3S/R8
advertisement
Manufacturer No:
R12P23.3S/R8
HK JDW NO:
655-R12P23.3S/R8
Package:
7-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
R12P23.3S/R8
Step5Bar-code shipping tag
R12P23.3S/R8
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    7-SIP Module, 4 Leads
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECONOLINE RxxP2xx/R (2W)
  • Size / Dimension
    0.77Lx0.39W x 0.49 H 19.7mmx9.8mmx12.5mm
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Power Dissipation
    2W
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Depth
    9.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PSMA-P5
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Isolation
    8kV
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    600mA
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Output Current
    600mA
  • Output Power
    2W
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Total Power Output-Max
    2W
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Height
    12.5mm