  • R12P15S/P
R12P15S/P
advertisement
Manufacturer No:
R12P15S/P
HK JDW NO:
655-R12P15S/P
Package:
7-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
R12P15S/P
Step5Bar-code shipping tag
R12P15S/P
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    7-SIP Module, 4 Leads
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    ECONOLINE RxxPxx (1W)
  • Size / Dimension
    0.77Lx0.39W x 0.49 H 19.7mmx9.8mmx12.5mm
  • Feature
    SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Power Dissipation
    1W
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Depth
    9.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    7/4
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    6.4kV
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    66mA
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Output Current
    66mA
  • Output Power
    1W
  • Max Output Voltage
    15V
  • Total Power Output-Max
    1W
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Height
    12.5mm