  • R125175000
R125175000
advertisement
Manufacturer No:
R125175000
Manufacturer:
Radiall USA, Inc.
HK JDW NO:
650-R125175000
Package:
Datasheet:
R125175000
Description:
Plug, Male Pin Threaded 50Ohm Bulk SMA Crimp or Solder 1 Port Polytetrafluoroethylene (PTFE) -65°C~165°C
Quantity:
In Stock : 65
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
R125175000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line), Right Angle
  • Insulation Material
    Polytetrafluoroethylene
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Body Material
    Stainless Steel
  • Center Contact Plating
    Gold
  • Center Contact Material
    Brass
  • Operating Temperature
    -65°C~165°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug, Male Pin
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    335V
  • Additional Feature
    CAPTIVE CENTRE CONTACT
  • Fastening Type
    Threaded
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Orientation
    Right Angle
  • Frequency
    12.4GHz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Mating Information
  • Insulation Resistance
    5GOhm
  • Impedance
    50Ohm