  • R125153000
R125153000
advertisement
Manufacturer No:
R125153000
Manufacturer:
Radiall USA, Inc.
HK JDW NO:
650-R125153000
Package:
Datasheet:
R125153000
Description:
Plug, Male Pin Threaded 50Ohm Bulk SMA Solder 1 Port Polytetrafluoroethylene (PTFE) -65°C~105°C
Quantity:
In Stock : 889
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
R125153000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line), Right Angle
  • Insulation Material
    Polytetrafluoroethylene
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Body Material
    Stainless Steel
  • Center Contact Plating
    Gold
  • Center Contact Material
    Brass
  • Operating Temperature
    -65°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Plug, Male Pin
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    335V
  • Fastening Type
    Threaded
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Total Number of Contacts
    1
  • Orientation
    Right Angle
  • Depth
    8.84mm
  • Frequency
    12.4GHz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • Polarity
    Standard
  • Insulation Resistance
    5GOhm
  • Impedance
    50Ohm
  • Connector Style
    SMA
  • Number of Ports
    1
  • Mating Cycles
    500
  • Contact Termination
    Solder
  • Insertion Loss
    0.08 dB
  • Cable Group
    RG-405 (.085 Semi Rigid)
  • Length
    16.3mm