  • R11-42-2.50A-B162CV-S
R11-42-2.50A-B162CV-S
advertisement
Manufacturer No:
R11-42-2.50A-B162CV-S
Manufacturer:
Sensata-Airpax
HK JDW NO:
734-R11-42-2.50A-B162CV-S
Package:
Description:
Circuit Breaker Magnetic 1Pole 2.5A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R11-42-2.50A-B162CV-S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SNAPAK®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    2.5A
  • Current Rating
    2.5A
  • Actuator Type
    Rocker
  • Illumination Voltage (Nominal)
    250V