  • R05P09S/P/R6.4
R05P09S/P/R6.4
advertisement
Manufacturer No:
R05P09S/P/R6.4
HK JDW NO:
655-R05P09S/P/R6.4
Package:
7-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
R05P09S/P/R6.4
Step5Bar-code shipping tag
R05P09S/P/R6.4
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-SIP Module, 4 Leads
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    4.3g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE RxxPxx/R (1W)
  • Size / Dimension
    0.77Lx0.39W x 0.49 H 19.7mmx9.8mmx12.5mm
  • Number of Terminations
    4
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    9.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    6.4kV
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    9V
  • Max Output Current
    111mA
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Input Voltage-Nom
    5V
  • Output Current
    111mA
  • Output Power
    1W
  • Max Output Voltage
    9V
  • Total Power Output-Max
    1W
  • Nominal Input Voltage
    5V
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    12.5mm