  • R0.5S12-1215/HP
R0.5S12-1215/HP
advertisement
Manufacturer No:
R0.5S12-1215/HP
HK JDW NO:
655-R0.5S12-1215/HP
Package:
12-SMD Module, 10 Leads
Datasheet:
R0.5S12-1215/HP
Step5Bar-code shipping tag
R0.5S12-1215/HP
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    12-SMD Module, 10 Leads
  • Weight
    1.2g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE R0.5S (0.5W)
  • Size / Dimension
    0.60Lx0.42W x 0.28 H 15.2mmx10.7mmx7.0mm
  • Feature
    SCP
  • Number of Terminations
    10
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    495mW
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    33mA
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Output Current
    33mA
  • Output Power
    500mW
  • Max Output Voltage
    15V
  • Height
    7mm