  • R0.5S-0515/P-R
R0.5S-0515/P-R
advertisement
Manufacturer No:
R0.5S-0515/P-R
HK JDW NO:
655-R0.5S-0515/P-R
Package:
8-SMD Module, 5 Leads
Datasheet:
R0.5S-0515/P-R
Step5Bar-code shipping tag
R0.5S-0515/P-R
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD Module, 5 Leads
  • Weight
    1g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECONOLINE R0.5S (0.5W)
  • Size / Dimension
    0.50Lx0.42W x 0.28 H 12.8mmx10.7mmx7.0mm
  • Feature
    SCP
  • Number of Terminations
    5
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    495mW
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-G5
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Isolation
    1kV
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    33mA
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Input Voltage-Nom
    5V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Output Current
    33mA
  • Output Power
    500mW
  • Max Output Voltage
    15V
  • Total Power Output-Max
    0.495W
  • Height
    7mm