  • R0.5D10-2412/P
R0.5D10-2412/P
advertisement
Manufacturer No:
R0.5D10-2412/P
HK JDW NO:
655-R0.5D10-2412/P
Package:
10-SMD Module
Datasheet:
R0.5D10-2412/P
Step5Bar-code shipping tag
R0.5D10-2412/P
  • Package / Case
    10-SMD Module
  • Weight
    1.2g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE R0.5D (0.5W)
  • Size / Dimension
    0.60Lx0.42W x 0.28 H 15.2mmx10.7mmx7.0mm
  • Number of Terminations
    10
  • Max Power Dissipation
    500mW
    GULL WING
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G10
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Isolation
    1kV
  • Voltage - Input (Max)
    26.4V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    21mA
  • Voltage - Input (Min)
    21.6V
  • Current - Output (Max)
    21mA 21mA
  • Output Current
    21mA
  • Output Power
    500mW
  • Max Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 2
  • Height
    7mm