  • R0.25S-3.33.3/H
R0.25S-3.33.3/H
advertisement
Manufacturer No:
R0.25S-3.33.3/H
HK JDW NO:
655-R0.25S-3.33.3/H
Package:
8-SMD Module, 5 Leads
Datasheet:
R0.25S-3.33.3/H
Step5Bar-code shipping tag
R0.25S-3.33.3/H
  • Package / Case
    8-SMD Module, 5 Leads
  • Number of Pins
    5
  • Weight
    1g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE R0.25S (0.25W)
  • Size / Dimension
    0.49Lx0.42W x 0.28 H 12.8mmx10.7mmx7.0mm
  • JESD-609 Code
    e1
  • Number of Terminations
    5
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Max Power Dissipation
    250mW
    1
  • Depth
    10.7mm
  • Efficiency
    60 ~ 70%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    3.6V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    76mA
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Input Voltage-Nom
    3.3V
  • Output Current
    76mA
  • Output Power
    250mW
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Current - Output 1
    76mA
  • Nominal Input Voltage
    3.3V
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    7mm