  • R0.25D10-1512/P-R
R0.25D10-1512/P-R
advertisement
Manufacturer No:
R0.25D10-1512/P-R
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-R0.25D10-1512/P-R
Package:
10-SMD Module
Datasheet:
R0.25D10-1512/P-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R0.25D10-1512/P-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    10.4mA
  • Voltage - Input (Min)
    13.5V
  • Current - Output (Max)
    10.4mA 10.4mA
  • Output Current
    10.4mA
  • Output Power
    250mW
  • Max Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 2
  • Current - Output 1
  • Nominal Input Voltage
    15V
  • Current - Output 2
    10.4mA
  • Height
    7mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-SMD Module
  • Weight
    1.2g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECONOLINE R0.25D (0.25W)
  • Size / Dimension
    0.60Lx0.42W x 0.28 H 15.2mmx10.7mmx7.0mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    250mW