  • R0.25D-1512/HP
R0.25D-1512/HP
advertisement
Manufacturer No:
R0.25D-1512/HP
HK JDW NO:
655-R0.25D-1512/HP
Package:
10-SMD Module, 6 Leads
Datasheet:
R0.25D-1512/HP
Step5Bar-code shipping tag
R0.25D-1512/HP
  • Package / Case
    10-SMD Module, 6 Leads
  • Weight
    1.2g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE R0.25D (0.25W)
  • Size / Dimension
    0.60Lx0.42W x 0.28 H 15.2mmx10.7mmx7.0mm
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Technology
    HYBRID
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-G6
  • Efficiency
    60 ~ 70%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    16.5V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    10.4mA
  • Voltage - Input (Min)
    13.5V
  • Input Voltage-Nom
    15V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    10.4mA 10.4mA
  • Output Current
    10.4mA
  • Output Power
    250mW
  • Max Output Voltage
    12V
  • Nominal Input Voltage
    15V
  • Current - Output 2
    10.4mA
  • Height
    7mm