  • QW015A0F1-S
QW015A0F1-S
advertisement
Manufacturer No:
QW015A0F1-S
HK JDW NO:
342-QW015A0F1-S
Package:
8-SMD Module
Datasheet:
QW015A0F1-S
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QW015A0F1-S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    QW015
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.34 H 57.9mmx36.8mmx8.6mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    50W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    15A