  • QTS-016-04-L-D-DP-A-TR
QTS-016-04-L-D-DP-A-TR
advertisement
Manufacturer No:
QTS-016-04-L-D-DP-A-TR
Manufacturer:
Samtec Inc.
HK JDW NO:
680-QTS-016-04-L-D-DP-A-TR
Package:
Datasheet:
Description:
Differential Pair Array, Male Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.025 0.64mm Surface Mount 32 Positions Q Strip® QTS Gold
Step5Bar-code shipping tag
QTS-016-04-L-D-DP-A-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Q Strip® QTS
  • Feature
    Board Guide, Ground Bus (Plane)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Differential Pair Array, Male
  • Number of Positions
    32
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.025 0.64mm
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Finish Thickness
    10.0μin 0.25μm
  • Height Above Board
    0.600 15.24mm
  • Stack Height (Mating)
    16mm