  • QTH-040-04-L-D-DP-A-K-TR
QTH-040-04-L-D-DP-A-K-TR
advertisement
Manufacturer No:
QTH-040-04-L-D-DP-A-K-TR
Manufacturer:
Samtec Inc.
HK JDW NO:
680-QTH-040-04-L-D-DP-A-K-TR
Package:
Datasheet:
Description:
Differential Pair Array, Male Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.020 0.50mm Surface Mount 80 Positions Q Strip® QTH Gold Solder Bronze
Step5Bar-code shipping tag
QTH-040-04-L-D-DP-A-K-TR
  • Published
    2015
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Depth
    5.97mm
  • Max Voltage Rating (AC)
    125V
  • Length
    40mm
  • Height Above Board
    0.600 15.24mm
  • Stack Height (Mating)
    16mm