  • QTE-014-09-L-D-DP-A-K
QTE-014-09-L-D-DP-A-K
advertisement
Manufacturer No:
QTE-014-09-L-D-DP-A-K
Manufacturer:
Samtec Inc.
HK JDW NO:
680-QTE-014-09-L-D-DP-A-K
Package:
Datasheet:
Description:
Differential Pair Array, Male Bulk 2 Rows 0.031 0.80mm Surface Mount 28 Positions Q Strip® QTE Gold Solder
Step5Bar-code shipping tag
QTE-014-09-L-D-DP-A-K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Q Strip® QTE
  • Feature
    Board Guide, Ground Bus (Plane), Pick and Place
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Differential Pair Array, Male
  • Number of Positions
    28
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • Pitch
    0.031 0.80mm
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Finish Thickness
    10.0μin 0.25μm
  • Height Above Board
    0.528 13.40mm
  • Stack Height (Mating)
    14mm