  • QSH6018-86-28-310
QSH6018-86-28-310
advertisement
Manufacturer No:
QSH6018-86-28-310
HK JDW NO:
804-QSH6018-86-28-310
Description:
Stepper motor 8.0 mm 2.8 A 2.8 A 1.8 ° 3.1 Nm, QSH6018-86-28-310, Trinamic
Step5Bar-code shipping tag
QSH6018-86-28-310
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Weight
    3.1lbs 1.4kg
  • Mounting Hole Spacing
    1.856 (47.14mm)
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Size / Dimension
    Square - 2.362 x 2.362 60.00mmx60.00mm
  • Resistance
    1.5Ohm
  • Voltage - Rated
    4.17VDC
  • Current Rating
    2.8A
  • Inductance
    6.8 mH
  • Accuracy
    ±5%
  • Coil Resistance
    1.5Ohm
  • Torque - Holding (oz-in / mNm)
    438.99 / 3100
  • Rotor Inertia
    840gcm2
  • Diameter - Shaft
    0.315 (8.00mm)
  • Length - Shaft and Bearing
    0.945 24.00mm