  • QSH6018-45-28-110
QSH6018-45-28-110
advertisement
Manufacturer No:
QSH6018-45-28-110
HK JDW NO:
804-QSH6018-45-28-110
Package:
Datasheet:
Description:
Stepper motor 8.0 mm 2.8 A 2.8 A 1.8 ° 1.1 Nm, QSH6018-45-28-110, Trinamic
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QSH6018-45-28-110
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Weight
    1.3lbs 589.7g
  • Mounting Hole Spacing
    1.856 (47.14mm)
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Published
    2014
  • Series
    QMot QSH6018
  • Size / Dimension
    Square - 2.362 x 2.362 60.00mmx60.00mm
  • Feature
    Flatted Shaft
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Hybrid
  • Resistance
    750mOhm
  • Voltage - Rated
    2.1VDC
  • Current Rating
    2.8A
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Approval Agency
    CE
  • Inductance
    2 mH
  • Accuracy
    ±5%
  • Coil Resistance
    0.7Ohm
  • Coil Type
    Bipolar
  • Step Angle
    1.8°
  • Steps per Revolution
    200
  • Torque - Holding (oz-in / mNm)
    155.77 / 1100
  • NEMA Frame Size
    24
  • Rotor Inertia
    275gcm2
  • Diameter - Shaft
    0.315 (8.00mm)
  • Length - Shaft and Bearing
    0.945 24.00mm