  • QSE-014-01-L-D-DP-A-RT1-TR
QSE-014-01-L-D-DP-A-RT1-TR
advertisement
Manufacturer No:
QSE-014-01-L-D-DP-A-RT1-TR
Manufacturer:
Samtec Inc.
HK JDW NO:
680-QSE-014-01-L-D-DP-A-RT1-TR
Package:
Datasheet:
Description:
Differential Pair Array, Female Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.031 0.80mm Surface Mount 28 Positions Q Strip® QSE Gold Solder
Step5Bar-code shipping tag
QSE-014-01-L-D-DP-A-RT1-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2016
  • Feature
    Board Guide, Ground Bus (Plane), Mounting Flange
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Differential Pair Array, Female
  • Number of Positions
    28
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Female
  • Pitch
    0.031 0.80mm
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Finish Thickness
    10.0μin 0.25μm
  • Height Above Board
    0.128 3.25mm
  • Stack Height (Mating)
    5mm 8mm 11mm 14mm 16mm 19mm 25mm