  • QS103XXHY110
QS103XXHY110
advertisement
Manufacturer No:
QS103XXHY110
Manufacturer:
APEM Inc.
HK JDW NO:
67-QS103XXHY110
Package:
Datasheet:
Description:
LED Indicator;10mm;Plastic;Snap-In;Panel Mount;Fixed;Hyper Yellow;110VAC;Wire
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QS103XXHY110
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Snap in
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    QS
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    LED
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    110V
  • HTS Code
  • Current Rating
    6mA
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Operating Supply Voltage
    110V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.39 (9.91mm)
  • Viewing Angle
    45°
  • Forward Current
    6mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    12.00mm Dia
  • Forward Voltage
    2V
  • Luminous Intensity
    380 mcd
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Lamp Color
    Yellow
  • Length
    28.25mm