  • QRA3-200/60-QC48IN-5
QRA3-200/60-QC48IN-5
advertisement
Manufacturer No:
QRA3-200/60-QC48IN-5
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-QRA3-200/60-QC48IN-5
Package:
200
Datasheet:
Description:
HEATSHRINK 200/60MM-48"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QRA3-200/60-QC48IN-5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    200
  • Material
    Polyolefin (PO)
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    QRA3
  • Part Status
    Active
  • Type
    Tubing, Insulation
  • Color
    Black, Red
  • Shrinkage Ratio
    3 to 1
  • Diameter - Inner, Supplied
    7.874 (200.00mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    2.362 (60.00mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.169 4.30mm