  • QM4HS-U2C-240V
QM4HS-U2C-240V
advertisement
Manufacturer No:
QM4HS-U2C-240V
HK JDW NO:
590-QM4HS-U2C-240V
Package:
100
Datasheet:
Description:
PANASONIC ELECTRIC WORKS QM4HS-U2C-240V TIMER, DELAYED, 8 PINS, 240VAC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QM4HS-U2C-240V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Panel, Socket
  • Mounting Type
    Socketable
  • Package / Case
    100
  • Number of Pins
    8
  • Published
    2004
  • Series
    QM4H
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC/DC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Function
    On-Delay
  • Voltage - Rated AC
    240V
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Max Supply Voltage
    240V
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC
  • Delay Time
    0.01 Sec ~ 9990 Hrs
  • Timing Adjustment Method
    Up/Down Digit Keys
  • Timing Initiate Method
    Input Voltage
  • Width
    48mm