  • QLS20ZG-NT
QLS20ZG-NT
advertisement
Manufacturer No:
QLS20ZG-NT
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-QLS20ZG-NT
Package:
8-DIP Module, 1/4 Brick
Datasheet:
QLS20ZG-NT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QLS20ZG-NT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module, 1/4 Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    QLS25
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.43 H 57.9mmx36.8mmx11.0mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    100W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    20A