  • QHL300300S24
QHL300300S24
advertisement
Manufacturer No:
QHL300300S24
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-QHL300300S24
Package:
Half Brick
Datasheet:
QHL300300S24
Description:
Quantity:
In Stock : 1183
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QHL300300S24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Half Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    QHL300 (300W)
  • Size / Dimension
    2.40Lx2.28W x 0.50 H 61.0mmx57.9mmx12.7mm
  • Feature
    Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    300W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    425V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Current - Output (Max)
    12.5A