  • QFS-064-04.25-L-D-DP
QFS-064-04.25-L-D-DP
advertisement
Manufacturer No:
QFS-064-04.25-L-D-DP
Manufacturer:
Samtec Inc.
HK JDW NO:
680-QFS-064-04.25-L-D-DP
Package:
Datasheet:
Description:
Differential Pair Array, Female Bulk 2 Rows 0.025 0.64mm Surface Mount 128 Positions Power Q2™ QFS Gold Solder
Step5Bar-code shipping tag
QFS-064-04.25-L-D-DP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Power Q2™ QFS
  • Feature
    Ground Bus (Plane)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Differential Pair Array, Female
  • Number of Positions
    128
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Female
  • HTS Code
  • Pitch
    0.025 0.64mm
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Finish Thickness
    10.0μin 0.25μm
  • Height Above Board
    0.278 7.06mm
  • Stack Height (Mating)
    10mm 11mm 14mm