  • QFS-016-06.25-SL-D
QFS-016-06.25-SL-D
advertisement
Manufacturer No:
QFS-016-06.25-SL-D
Manufacturer:
Samtec Inc.
HK JDW NO:
680-QFS-016-06.25-SL-D
Package:
Datasheet:
Description:
Receptacle, Center Strip Contacts Bulk 2 Rows 0.025 0.64mm Surface Mount 32 Positions Power Q2™ QFS Gold
Step5Bar-code shipping tag
QFS-016-06.25-SL-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Power Q2™ QFS
  • Feature
    Ground Bus (Plane)
  • Part Status
    Active
  • Connector Type
    Receptacle, Center Strip Contacts
  • Number of Positions
    32
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.025 0.64mm
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Finish Thickness
    10.0μin 0.25μm
  • Height Above Board
    0.356 9.04mm
  • Stack Height (Mating)
    12mm 13mm 16mm