  • QBS39IG1
QBS39IG1
advertisement
Manufacturer No:
QBS39IG1
HK JDW NO:
660-QBS39IG1
Package:
10-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
QBS39IG1
Description:
0.39" SINGLE DIGIT THROUGH HOLE
Step5Bar-code shipping tag
QBS39IG1
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to QBS39IG1.
  • Package / Case
    10-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Series
    QBS39xxz
  • Size / Dimension
    0.512 Hx0.394W x 0.276 D 13.00mmx10.00mmx7.00mm
  • Color
    Green
  • Power Dissipation-Max
    120mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.2V
  • Current - Test
    20mA
  • Millicandela Rating
    100mcd
  • Wavelength - Peak
    525nm
  • Digit/Alpha Size
    0.39 10.00mm