  • QBDW033A0B41-HZ
QBDW033A0B41-HZ
advertisement
Manufacturer No:
QBDW033A0B41-HZ
HK JDW NO:
342-QBDW033A0B41-HZ
Package:
8-DIP Module, 1/4 Brick
Datasheet:
QBDW033A0B41-HZ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QBDW033A0B41-HZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module, 1/4 Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Barracuda™ QBDW033A0B (400W)
  • Size / Dimension
    2.30Lx1.45W x 0.50 H 58.4mmx36.8mmx12.6mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Intermediate Bus Converter, Digital
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    396W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    95.3%
  • Voltage - Isolation
    2.25kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    33A