  • QAT-35/10-QB48IN-5
QAT-35/10-QB48IN-5
advertisement
Manufacturer No:
QAT-35/10-QB48IN-5
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-QAT-35/10-QB48IN-5
Package:
Datasheet:
Description:
HEATSHRINK 35/10MM-48"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QAT-35/10-QB48IN-5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Material
    Polyolefin (PO), Irradiated, Halogen Free
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    QAT
  • Feature
    Anti-Tracking, Creep Resistant
  • Part Status
    Active
  • Type
    Tubing, Insulation
  • Color
    Orange-Red
  • Shrinkage Ratio
    2.5 to 1
  • Shrink Temperature
    110°C
  • Diameter - Inner, Supplied
    1.378 (35.00mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.394 (10.01mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.118 3.00mm