  • QAT-19/6-SS15M
QAT-19/6-SS15M
advertisement
Manufacturer No:
QAT-19/6-SS15M
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-QAT-19/6-SS15M
Quantity:
In Stock : 32
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QAT-19/6-SS15M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Material
    Polyolefin (PO), Irradiated, Halogen Free
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Spool
  • Published
    2008
  • Series
    QAT
  • Feature
    Anti-Tracking, Creep Resistant
  • Part Status
    Active
  • Type
    Tubing, Insulation
  • Color
    Orange-Red
  • Shrinkage Ratio
    2.5 to 1
  • Shrink Temperature
    110°C
  • Length
    49.2' 15.0m
  • Diameter - Inside
    19 mm
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.750 (19.05mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.236 (5.99mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.098 2.49mm