  • Q8R3BXXY24E
Q8R3BXXY24E
advertisement
Manufacturer No:
Q8R3BXXY24E
Manufacturer:
APEM Inc.
HK JDW NO:
67-Q8R3BXXY24E
Package:
Datasheet:
Q8R3BXXY24E
Description:
LED PM INDICATOR RECESSED YELLOW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Q8R3BXXY24E
  • Series
    Q Series
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    LED
  • Voltage - Rated
    24V
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • HTS Code
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Ingress Protection
    IP67
  • Current Rating
    20mA
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.31 (7.87mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Viewing Angle
    100°
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    5mm T-1 3/4
  • Luminous Intensity
    50 mcd
  • Millicandela Rating
    50mcd
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Overall Height
    3mm
  • Lamp Color
    Yellow
  • Length
    25.5mm