  • Q8P1CXXHW24E
Q8P1CXXHW24E
advertisement
Manufacturer No:
Q8P1CXXHW24E
Manufacturer:
APEM Inc.
HK JDW NO:
67-Q8P1CXXHW24E
Package:
Datasheet:
Q8P1CXXHW24E
Description:
LED INDICATOR;8MM;PROMINENT;Chrome;Hyper White;24VDC;IP67
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Q8P1CXXHW24E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    Q Series
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    LED
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.32 (8.13mm)
  • Voltage
    24V
  • Life (Hours)
    100000 hours
  • Current
    20mA