  • Q2-XT-18AWG-01-SS1000FT
Q2-XT-18AWG-01-SS1000FT
advertisement
Manufacturer No:
Q2-XT-18AWG-01-SS1000FT
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-Q2-XT-18AWG-01-SS1000FT
Package:
Description:
TUBING 0.039" ID POLY 1000' BLK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Q2-XT-18AWG-01-SS1000FT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Material
    Polyolefin (PO), Irradiated, Halogen Free
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Series
    Q2-XT
  • Part Status
    Active
  • Type
    Solid Tubing
  • Color
    Black
  • Type Attributes
    Smooth
  • Heat Protection
    Flame Retardant
  • Length
    1000' 304.80m
  • Diameter - Outside
    0.071 (1.80mm)
  • Diameter - Inside
    0.039 (1.00mm)
  • Wall Thickness
    0.016 0.40mm