  • Q14P5CXXHG24E
Q14P5CXXHG24E
advertisement
Manufacturer No:
Q14P5CXXHG24E
HK JDW NO:
67-Q14P5CXXHG24E
Package:
Datasheet:
Q14P5CXXHG24E
Description:
LED INDICATOR 14MM PROMINENT CHR
Step5Bar-code shipping tag
Q14P5CXXHG24E
    Select All
  • Voltage
    24V
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Luminous Intensity
    2.2 cd
  • Millicandela Rating
    2200mcd
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Lamp Color
    Green
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    DC
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Series
    Q14
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.55 (14.00mm)