  • Q14P1CXXY12
Q14P1CXXY12
advertisement
Manufacturer No:
Q14P1CXXY12
HK JDW NO:
67-Q14P1CXXY12
Package:
Datasheet:
Q14P1CXXY12
Description:
INDICATOR 12V 14MM PROMINENT YLW
Step5Bar-code shipping tag
Q14P1CXXY12
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Series
    Q Series
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    LED
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • HTS Code
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.55 (13.97mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Viewing Angle
    100°
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    10.00mm Dia
  • Luminous Intensity
    50 mcd
  • Millicandela Rating
    50mcd
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Overall Height
    4.75mm