  • Q14P1CXXR110
Q14P1CXXR110
advertisement
Manufacturer No:
Q14P1CXXR110
Manufacturer:
APEM Inc.
HK JDW NO:
67-Q14P1CXXR110
Package:
Datasheet:
Q14P1CXXR110
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Q14P1CXXR110
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    Q Series
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    LED
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • HTS Code
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.55 (13.97mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Voltage
    110V
  • Current
    6mA
  • Viewing Angle
    100°
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    10.00mm Dia
  • Luminous Intensity
    100 mcd
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Overall Height
    4.75mm