  • Q1-1/16-01-QX50FT
Q1-1/16-01-QX50FT
advertisement
Manufacturer No:
Q1-1/16-01-QX50FT
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-Q1-1/16-01-QX50FT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Q1-1/16-01-QX50FT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Material
    Polyolefin (PO)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    Q1
  • Part Status
    Active
  • Type
    Tubing, Flexible
  • Color
    Black
  • Shrinkage Ratio
    2 to 1
  • Shrink Temperature
    80°C
  • Length
    50.0' 15.2m
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.063 (1.60mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.030 (0.76mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.014 0.36mm