  • PYB20-Q48-S15-H-T
PYB20-Q48-S15-H-T
advertisement
Manufacturer No:
PYB20-Q48-S15-H-T
HK JDW NO:
193-PYB20-Q48-S15-H-T
Package:
Module
Datasheet:
PYB20-Q48-S15-H-T
Description:
DC/DC CONVERTER 15V 20W CM
Step5Bar-code shipping tag
PYB20-Q48-S15-H-T
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    PYB20-T (20W)
  • Size / Dimension
    2.99Lx1.24W x 0.99 H 76.0mmx31.5mmx25.1mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-MXMA-X6
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    1.33A
  • Height
    25.146mm