  • PYB20-Q48-S12-H-T
PYB20-Q48-S12-H-T
advertisement
Manufacturer No:
PYB20-Q48-S12-H-T
HK JDW NO:
193-PYB20-Q48-S12-H-T
Datasheet:
PYB20-Q48-S12-H-T
Description:
Isolated DC/DC Converters Isolated Chassis Mount DC-DC Cnvrt
Step5Bar-code shipping tag
PYB20-Q48-S12-H-T
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    58.000006g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    PYB20-T (20W)
  • Size / Dimension
    2.99Lx1.24W x 0.99 H 76.0mmx31.5mmx25.1mm
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Current - Output (Max)
    1.67A
  • Output Power
    20W
  • Current - Output 1
    1.667A
  • Height
    25.146mm