  • PYB20-Q24-S5-H-DIN
PYB20-Q24-S5-H-DIN
advertisement
Manufacturer No:
PYB20-Q24-S5-H-DIN
HK JDW NO:
193-PYB20-Q24-S5-H-DIN
Description:
Isolated DC/DC Converters Isolated DC-DC Cnvrt
Step5Bar-code shipping tag
PYB20-Q24-S5-H-DIN
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Weight
    77.999999g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    PYB20-DIN (20W)
  • Size / Dimension
    2.99Lx1.24W x 1.17 H 76.0mmx31.5mmx29.7mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Output Power
    20W
  • Current - Output 1
    4A
  • Height
    29.718mm