  • PYB15-Q24-S15-H-DIN
PYB15-Q24-S15-H-DIN
advertisement
Manufacturer No:
PYB15-Q24-S15-H-DIN
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-PYB15-Q24-S15-H-DIN
Package:
Module
Description:
Isolated DC/DC Converters Isolated DC-DC Cnvrt
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PYB15-Q24-S15-H-DIN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    77.999999g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    PYB15-DIN (15W)
  • Size / Dimension
    2.99Lx1.24W x 1.03 H 76.0mmx31.5mmx26.1mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    EN, IEC
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Output Power
    15W
  • Current - Output 1
    1A
  • Height
    26.162mm