  • PXAE263708NB-V1-R0
PXAE263708NB-V1-R0
advertisement
Manufacturer No:
PXAE263708NB-V1-R0
Manufacturer:
Cree/Wolfspeed
HK JDW NO:
163-PXAE263708NB-V1-R0
Package:
PG-HB2SOF-8-1
Datasheet:
Description:
SI LDMOS AMP 370W 2496-2690MHZ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PXAE263708NB-V1-R0
  • Package / Case
    PG-HB2SOF-8-1
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    65V
  • Current Rating (Amps)
    10μA
  • Frequency
    2.62GHz~2.69GHz
  • Current - Test
    850mA
  • Transistor Type
    LDMOS
  • Gain
    14dB
  • Power - Output
    57W
  • Voltage - Test
    28V