  • PWR5322WR100JE
PWR5322WR100JE
advertisement
Manufacturer No:
PWR5322WR100JE
HK JDW NO:
103-PWR5322WR100JE
Package:
5322 J-Lead
Datasheet:
PWR5322WR100JE
Description:
RES SMD 100 MOHM 5% 3W 5322
Step5Bar-code shipping tag
PWR5322WR100JE
    Wirewound
  • Power Rating
    3W
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Depth
    5.5mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Height
    6.1722mm
  • Height Seated (Max)
    0.243 6.16mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    5322 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Series
    PWR5322
  • Size / Dimension
    0.532Lx0.217W 13.50mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Current Sense, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±90ppm/°C
  • Resistance
    100mOhm