  • PWR4525W3R30JE
PWR4525W3R30JE
advertisement
Manufacturer No:
PWR4525W3R30JE
HK JDW NO:
103-PWR4525W3R30JE
Datasheet:
PWR4525W3R30JE
Step5Bar-code shipping tag
PWR4525W3R30JE
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.252W 11.40mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    3.3Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    2W
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    173V
  • Height Seated (Max)
    0.203 5.15mm