  • PWR3014W5R00JE
PWR3014W5R00JE
advertisement
Manufacturer No:
PWR3014W5R00JE
HK JDW NO:
103-PWR3014W5R00JE
Datasheet:
PWR3014W5R00JE
Description:
Quantity:
In Stock : 1489
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PWR3014W5R00JE
    14 Weeks
  • Mount
    3014 J-Lead
  • Supplier Device Package
    3014
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.138W 7.50mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    J-Lead
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    5Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Depth
    3.5mm
  • Base Part Number
    PWR3014
  • Military Standard
    Not
  • Threshold Voltage
    2.2V
  • Height
    5.1562mm
  • Height Seated (Max)
    0.203 5.15mm
  • Length
    7.5mm
  • Width
    3.5052mm