  • PWR263S-20-2R00F
PWR263S-20-2R00F
advertisement
Manufacturer No:
PWR263S-20-2R00F
HK JDW NO:
103-PWR263S-20-2R00F
Datasheet:
PWR263S-20-2R00F
Description:
Quantity:
In Stock : 48
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PWR263S-20-2R00F
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.409W 10.10mmx10.40mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2Ohm
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    20W
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Terminal Pitch
    5.08mm
  • Depth
    15.39mm
  • Size Code
    4035
  • Height
    4.8768mm
  • Height Seated (Max)
    0.192 4.88mm