  • PWR163S-25-20R0FE
PWR163S-25-20R0FE
advertisement
Manufacturer No:
PWR163S-25-20R0FE
HK JDW NO:
103-PWR163S-25-20R0FE
Package:
TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet:
PWR163S-25-20R0FE
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PWR163 Series, Thick Film, 20Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1182
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PWR163S-25-20R0FE
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.320Lx0.324W 8.13mmx8.22mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Power Rating
    25W
  • Packing Method
    TR
  • Height
    8.2296mm
  • Height Seated (Max)
    0.125 3.17mm