  • PVG5H104C03R00
PVG5H104C03R00
advertisement
Manufacturer No:
PVG5H104C03R00
HK JDW NO:
103-PVG5H104C03R00
Package:
Datasheet:
Description:
Trimmer Resistors - SMD 100Kohms 5mm 11turn Side Adjust
Step5Bar-code shipping tag
PVG5H104C03R00
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.189 x 0.146 Face x 0.146 H 4.80mmx3.70mmx3.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    100kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W