  • PVG5H100A01R00
PVG5H100A01R00
advertisement
Manufacturer No:
PVG5H100A01R00
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PVG5H100A01R00
Package:
Datasheet:
PVG5H100A01R00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PVG5H100A01R00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PVG5
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.189 x 0.146 Face x 0.146 H 4.80mmx3.70mmx3.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W