  • PVG5A203C01B00
PVG5A203C01B00
advertisement
Manufacturer No:
PVG5A203C01B00
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-PVG5A203C01B00
Package:
Datasheet:
Description:
Cermet, 20kOhm, 10%,
Quantity:
In Stock : 3524
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PVG5A203C01B00
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Composition
    Cermet
  • Power Rating
    250mW